5 nippi, et saada magus uni

1. Kindel unerežiim

Mine voodisse ja ärka alati sarnasel ajal. Nii harjub sinu keha selle graafikuga ja on lihtsam õhtuti uinuda. Kui sa ei jää magama 20 minutiga peale voodisse minemist, siis tõuse üles ja tee midagi rahustavat. Loe mõnda head raamatut või kuula muusikat. Kui tunned ennast väsinuna, siis proovi uuesti voodisse minna ja uinuda.

2. Loo endale hea unekeskkond

Magamistuba peaks olema pime, jahe ja vaikne. Väldi ekraanide kasutamist magamistoas. Valgus ja eriti sinine valgus, mis on näiteks teleritel või telefonil, võib häirida une teket. Kasuta pimendavaid kardinaid ja õhuta tuba enne magama minekut.

3. Tee päevasel ajal trenni

Regulaarne füüsiline aktiivsus aitab kaasa paremale unele. Päikesevalguse käes viibimine on samuti väga kasulik ning hea on mõlemat kombineerida. Tee pikk jalutuskäik enne õhtusööki või käi jooksmas päevasel ajal.

4. Osta endale mugav voodi ja madrats

Tee kindlaks, et sul on olemas kvaliteetne voodi ja madrats, mis toetavad sinu keha. Meie kehad on erinevad ja sa pead leidma just endale sobiva madratsi. Mõned inimesed eelistavad pehmemat madratsit ja mõni jäigemat. Kogenud vooditootjatena saame anda Sulle soovitusi, et saaksid teha valiku oma soovidest ja vajadustest lähtuvalt.

5. Mõtle millal ja mida sa sööd enne magama minekut

Hilja söömine võib mõjutada nii une kvaliteeti kui ka unehormooni melatoniini teket. Proovi vältida suurt õhtusööki mõni tund enne magama minemist, aga väldi ka näljasena magama minekut. Vältida tasuks ka nikotiini, alkoholi ja koffeiini – ka need kolm mõjutavad une kvaliteeti negatiivselt.